Ćwiczenia Renegade/Sarex-21 - w Lubuskiem zawyją syreny alarmowe

19 maj 2021
Autor: 
Ćwiczenia Renegade/Sarex-21 - w Lubuskiem zawyją syreny Redakcja

Trwają ćwiczenia Renegade/Sarex-21. Scenariusz zakłada, że już 20 maja nad Polską przeleci porwany samolot. Spowoduje to uruchomienie syren alarmowych m.in. w województwie lubuskim.

Manewry organizuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Epizod zakłada, że w czwartek, 20 maja, nad terytorium Polski pojawi się cywilny statek powietrzny o statusie Renegade, czyli odnośnie którego zachodzi podejrzenie, iż może być użyty jako środek ataku terrorystycznego.

Podczas ćwiczeń na obszarze niektórych powiatów województwa lubuskiego w godzinach 8:00 - 11:00 zostaną włączone syreny alarmowe. Mieszkańcy usłyszą dwa sygnały:

  • Ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syren w okresie 3 minut
  • Odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syren trwający 3 minuty

Przeczytaj też: Pijany kierowca zatrzymany w Zielonej Górze. Wydmuchał ponad trzy promile alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.