Do Rio za naszymi

03 sierpień 2016
Autor: 

Z Zielonej Góry wyjechali dziś po godz. 12.00. Przed nimi droga do Berlina, dwie godziny lotu do Rzymu, dwanaście godzin lotu do Rio de Janeiro i... czas kibicowania.

Małżeństwo, Ewa i Marek z Zielonej Góry za Polakami jeżdżą na prawie wszystkie mistrzostwa. Ostatnio kibicowali siatkarzom podczas Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk w Rio, który odbył się w styczniu 2016 w Berlinie.

- Sportem interesuję się od dziecka - informuje pan Marek - w Zielonej Górze dwie najważniejsze dyscypliny to żużel i koszykówka. Teraz kibicujemy całej Polsce. Wszystko zaczęło się cztery lata temu. Byliśmy z żoną na olimpiadzie w Londynie. Dziś spełniamy swoje marzenie i jedziemy do Rio. Szczególnie kibicujemy piłkarzom ręcznym i siatkarzom, ale kciuki trzymamy za wszystkich polskich sportowców.

Zielonogórscy kibice wierzą, że z Rio Polacy wrócą z minimum dziesięcioma medalami.

- Bardzo mocni są siatkarze - wymienia Marek - W przygotowaniach może słabiej wyglądali, ale wierzę, że zdobędą tam medal. Bardzo dobrą mamy ekipę zapaśników, florecistkę, wioślarzy czy kajakarzy oraz Sylwię Bogacką, zielonogórską strzelczynię.

Ewa i Marek do igrzysk przygotowywali się od dziewięciu miesięcy. Zabierają ze sobą po jednej walizce, w której głównie znaleźć można biało-czerwone koszulki, szaliki w barwach narodowych, 6-metrową flagę oraz hełm.

- Chciałabym zobaczyć gimnastykę akrobatyczną oraz skoki synchroniczne do wody - dodaje Ewa - tam niestety nie ma Polaków.

Zapytaliśmy również o kwestię bezpieczeństwa.

- Troszeczkę się uczyłem tamtejszego języka - mówi Marek - mam opanowany zwrot "Nie mam pieniędzy, wczoraj zostałem okradziony" i myślę, że to wystarczy, a tak na prawdę nie boję się bo tam będzie na pewno bardzo dobra ochrona.

Troszeczkę innego zdania jest jego żona, ale wierzy, że nic się nie wydarzy i spokojnie wrócą po olimpiadzie do domu.

- Musi być dobrze - uśmiecha się Ewa - to jest wyprawa życia, więc musi być dobrze.

Ewie i Markowi życzymy szczęśliwej podróży i niezapomnianych wrażeń. A naszych internautów informujemy, że ceremonia otwarcia igrzysk rozpocznie się 5/6. sierpnia o godz. 00:15 czasu polskiego. Wcześniej, o godzinie 18.00 zobaczymy Karinę Lipiarską - Pałkę w łucznictwie.

ewa marek1

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u