W Szprotawie powstanie „PUMPTRACK”

29 maj 2021
W Szprotawie powstanie „PUMPTRACK” dronlubuski.pl

Szprotawa wybuduje tor do jazdy rowerem. W piątek, 28 maja wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn oraz burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik podpisali umowę na budowę obiektu na Stadionie Miejskim w Szprotawie.

- Celem zadania jest zwiększenie dostępności do sportu i rekreacji rowerowej. Realizacja zadania zapewni mieszkańcom możliwość aktywnego uprawiania sportu rowerowego przez wszystkie grupy wiekowe – mówi wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. Koszt całkowity zadania wynosi 499 964.39 zł, a dotacja województwa 100 tys. zł. Termin realizacji do 30.11.2021 r.

Pumptrack to specjalny tor w kształcie zamkniętej pętli z delikatnymi muldami zakrętami przeznaczony do jazdy rowerem. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych, jak i dużych rowerów górskich. Na powstałym obiekcie planuje się organizowanie i prowadzenie imprez i zawodów rowerowych. Pumptrack zostanie wybudowany na terenie Stadionu Miejskiego w Szprotawie.

Istniejące obiekty towarzyszące to m.in: boisko do piłki nożnej z trybunami na ok 1500 miejsc, tartanowa bieżnia lekkoatletyczna, boisko wielofunkcyjne, boisko Orlik z zapleczem socjalno-technicznym, siłownia pod chmurką oraz boisko do piłki plażowej. W związku z tym rozszerzenie gminnej bazy sportowej o innowacyjny rowerowy obiekt przyczynić się ma do rozwoju sportu i rekreacji zarówno w gminie Szprotawa, jak i w województwie lubuskim.

„Lubuska Baza Sportowa”

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego program ma na celu stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi infrastruktury sportowej w naszym regionie. Inicjatywa przyczynia się do rozwoju lubuskiej bazy, co w konsekwencji doprowadzi do poprawy warunków treningowych sportowców. Projekt pozwoli też na masowe uprawianie sportu i jednocześnie służyć będzie lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu. Pomoc finansowa wynosi do 50% kosztów kwalifikowalnych zadania, jednak nie więcej niż 100 tys. zł brutto

Przeczytaj także: Wchodzą w życie nowe przepisy regulujące jazdę m.in. hulajnogami elektrycznymi!

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.