Komary tną na potęgę. Dziś ruszają opryski w Nowej Soli

10 czerwiec 2021
Autor: 
Komary tną na potęgę. Dziś ruszają opryski w Nowej Soli Fot. ZGK ZG

Wysokie temperatury sprzyjają rozmnażaniu się owadów. Najgorzej jest w okolicach parków lub akwenów wodnych. Już dziś ruszają opryski na komary w Nowej Soli.

Komary tną na potęgę. Owadów zdecydowanie przybyło w ostatnich dniach. Pojawiły się bardzo szybko i to w dużej ilości, co często potrafi skutecznie popsuć nam nastrój lub wypoczynek.

I tak do walki z insektami staje Miasto Nowa Sól. Zabiegi rozpoczną się już dzisiaj i będą wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych. W planach jest opryskanie około 80-100 hektarów terenu.

Opryski będą wykonywane przede wszystkim w miejscach wylęgania się komarów, czyli w okolicach Odry i innych zbiorników wodnych oraz w miejscach przebywania dużych skupisk ludzi. Opryskanie 1 hektara to koszt ok. 450 złotych.

- Biorąc pod uwagę okres kwitnienia, przewidujemy zakończenie oprysków w ciągu 7-10 dni. Oczywiście nie zlikwidujemy w 100 procentach "latających potworów", ale mam nadzieję, że chociaż trochę ulżymy mieszkańcom - informuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Przeczytaj też: W Sulechowie otwarto dom dla osób z autyzmem. "Nauczą się samodzielnego życia" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.