Korekty w rozkładzie jazdy PKP w Lubuskiem. Co się zmieni?

11 czerwiec 2021
Autor: 
Korekty w rozkładzie jazdy PKP w Lubuskiem. Co się zmieni? Fot. Lubuskie.pl

Zmienia się rozkład jazdy Polregio w województwie lubuskim. To już standard przed sezonem wakacyjnym. Jakie zmiany czekają na podróżnych od 13 czerwca?

Od niedzieli, 13 czerwca, wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Polregio. Zmiany są spowodowane przede wszystkim pracami modernizacyjnymi prowadzonymi trasach kolejowych. Przewoźnik apeluje, aby ze względu na sporą liczbę skorygowanych połączeń, przed rozpoczęciem podróży sprawdzić aktualny rozkład.

Dodatkowe połączenia

Dzięki współfinansowaniu przez lokalne samorządy zostaną uruchomione nowe połączenia:

 • Żagań (8:25) - Żary (8:45) - Forst Lausitz (9:23) (kursuje od poniedziałku do piątku)
 • Forst Lausitz (9:40) - Żary (10:18) - Żagań (10:31) (kursuje od poniedziałku do piątku)
 • Małomice (22:42) - Żagań (22:52) (kursuje od poniedziałku do piątku)
 • Pociąg Zielona Góra Gł. (20:54/20:59) - Żagań (22:18) zostanie w dni robocze wydłużony do Małomic (Żagań odj. (22:19) - Małomice (22:29)
 • Pociąg Zielona Góra Gł. (18:51) - Węgliniec zostanie skierowany na trasę z Żar przez Żagań do Jankowej Żagańskiej i dalej do Węglińca. Dodatkowy pociąg z Zielonej Góry do Żagania

Zmiany wystąpią też na północy regionu:

 • Rozszerzenie terminu kursowania pociągu Kostrzyn (4:52) - Gorzów Wlkp. (5:30) o soboty i niedziele w okresie wakacji
 • Nowy pociąg Gorzów Wlkp. 5:56 - Kostrzyn 6:34 w soboty i niedziele w okresie wakacji, skomunikowanie w Kostrzynie z wakacyjnym pociągiem nad morze do Świnoujścia
 • Rozszerzenie terminu kursowania pociągu Kostrzyn 22:13 - Gorzów Wlkp. 22:51 o soboty i niedziele w okresie wakacji, skomunikowanie w Kostrzynie z wakacyjnym pociągiem ze Świnoujścia
 • Rozszerzenie terminu kursowania pociągu Gorzów Wlkp. 23:10 - Kostrzyn 23:48 o soboty i niedziele w okresie wakacji

Utrudnienia na kolei

W okresie wakacyjnym pasażerowie będą musieli mierzyć się z utrudnieniami:

 • W dalszym ciągu będą prowadzone prace na linii Czerwieńsk - Zbąszynek - do 28.08.2021
 • W dniach 16 - 19.06 będą prowadzone prace na linii Żagań - Małomice (Autobusowa Komunikacja Zastępcza za pociągi)
 • W dniach 5 - 11.08.2021 będą prowadzone prace na odcinku Zbąszynek - Lutol Suchy (Autobusowa Komunikacja Zastępcza za odwołane pociągi na odcinku)
 • W wybranych dniach w czerwcu i lipcu będą trwały prace na przejściu granicznym na linii Rzepin - Frankfurt nad Odrą, okresowo będzie kursowała Autobusowa Komunikacja Zastępcza do/z Rzepina lub do/ze Słubic

Przeczytaj też: Komary tną na potęgę. Ruszają opryski w Nowej Soli


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u