W trosce o seniora

14 lipiec 2021
W trosce o seniora Pixabay

Zajęcia ruchowe, rękodzielnicze, komputerowe, a także opieka pielęgniarki, psychologa, prawnika, kardiologa, diabetologa, psychiatry oraz geriatry – z tego wszystkiego będą mogli korzystać seniorzy z terenu gminy Strzelce Kraj. Otwarto tu właśnie Centrum Aktywności Społecznej.

W poniedziałek, 12 lipca wicemarszałek Łukasz Porycki uczestniczył w uroczystym otwarciu Centrum Aktywności Społecznej w Strzelcach Krajeńskich. Dzięki temu wszystkie organizacje pozarządowe działające na rzecz osób starszych znajdują się teraz w jednym miejscu. Samorząd woj. lubuskiego znalazł w budżecie na inwestycję prawie 125 tys. zł, kolejne 700 tys. zł dorzuciła Unia Europejska. - Wsparcie ma dodawać skrzydeł beneficjentom. Mają mnóstwo pomysłów, ale narzekają na brak pieniędzy do ich realizacji. Pomagamy pokonać tę barierę - podkreśla wicemarszałek Łukasz Porycki, który podczas uroczystego otwarcia pogratulował Mateuszowi Federowi, Mateuszowi Karkoszce, Janowi Świrepo i Romualdowi Gawlikowi konsekwencji we wspieraniu mieszkańców gminy – dodaje.

Celem projektu pn. „Pora seniora-Wsparcie rozwoju usług opiekuńczych na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie poprzez powołanie Klubu Seniora”, jest wzrost dostępności wysokiej jakości usług społecznych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez utworzenie miejsc w Klubie Seniora oraz zwiększenie ilości osób korzystających z tych usług. Wsparciem opiekuńczym zostanie objętych 60 osób. Samorząd zakupił niezbędny sprzęt oraz przeprowadził prace remontowe. W klubie znajduje się m.in. aneks kuchenny, komputery i urządzenia do rehabilitacji. Grupę docelową projektu stanowią osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wymagające wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (niesamodzielne), objęte zakresem usług opiekuńczych w Klubie Seniora. Seniorzy z terenu Gminy Strzelce Krajeńskie mogą liczyć na urozmaicone plany dnia. Skorzystają z np. zajęć rękodzielniczych, aerobiku oraz konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji.

Budynek znajduje się przy ul. Zachodniej w Strzelcach Krajeńskich i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wartość projektu, to nieco ponad 827 860 zł w tym ponad 703 680 zł w ramach dofinansowania w Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dzięki dofinansowaniu Klub Seniora będzie działał co najmniej przez 30 miesięcy.

Info.: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u