Trwa budowa autostrady A18. Wyłożono już testowy odcinek. Kiedy koniec prac? (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2021
Autor: 
Trwa budowa autostrady A18. Wyłożono już testowy odcinek Fot. GDDKiA ZG

Budowa autostrady A18 cały czas trwa. Ostatnio drogowy wyłożyli testowy odcinek nawierzchni. Teraz będzie on badany pod względem jakości.

Na odcinku autostrady A18 między węzłem Żary Zachód a węzłem Iłowa ułożony został pierwszy, testowy odcinek nawierzchni betonowej o długości 500 metrów. Wykonawca wykładał go w trybie ciągłym przez ponad dobę.

- Odcinek próbny układa się w celu sprawdzenia, czy materiały, technologia i jakość prac gwarantują otrzymanie nawierzchni o pożądanych parametrach. Jest to bardzo istotne, bo reżim układania nawierzchni betonowej jest znacznie bardziej rygorystyczny niż przy nawierzchni bitumicznej nazywanej potocznie asfaltową - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Jednym z badań jest m.in. sprawdzenie wytrzymałości na ściskanie, zginanie i rozciąganie, a także mrozoodporność. Ważny jest też współczynnik tarcia. Wszystko wykonuje się po 28 dni od położenia nawierzchni na całej długości.

Kiedy koniec prac?

Drugi etap budowy autostrady A18 jest jednym z czterech i ma 22 kilometry. - Zakończenie robót na tym odcinku planowane jest w drugiej połowie 2022 roku - mówią drogowcy.

Przeczytaj też: Mężczyzna utonął w jeziorze pod Krosnem Odrzańskim. Trwają poszukiwania (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u