Dziś Piknik Zdrowia w Żarach. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19

08 sierpień 2021
Dziś Piknik Zdrowia w Żarach. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 Adobe Stock

Do tej pory Pikniki Zdrowia gościły w Zielonej Górze, Kożuchowie, Świebodzinie i Gorzowie Wlkp. Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem Lubuszan. Kolejny przystanek to Żary!

Jak zawsze będzie to okazja do skorzystania z darmowych porad specjalistów oraz badań. W namiotach m.in. zmierzycie ciśnienie lub zbadacie sobie poziom cukru. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Organizatorzy będą namawiać kobiety do regularnych badań mammograficznych oraz cytologicznych, a także promować programy profilaktyczne.

Dodatkowo swoje stoiska przygotują placówki medyczne: Szpital na Wyspie oraz 105 Szpital Wojskowy SP ZOZ z Żar, przychodnia MEDKOL, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu, czy też zielonogórski Szpital Uniwersytecki. Jak zawsze wydarzeniu będzie towarzyszył Dentobus, oferujący bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla dzieci.

Strefę „medyczną” uzupełnią miejsca do zabawy, gier i relaksu. Na świeżym powietrzu potrenujecie z trenerami fitness, przyjrzycie się występom artystycznym i pojeździcie na gokartach. Na dzieci czekać będą kolorowe dmuchańce.

- Zapraszamy do udziału w kolejnym Pikniku Zdrowia. Razem zadbajmy o zdrowie – zachęca marszałek Elżbieta Anna Polak.

Piknik Zdrowia w Żarach rozpoczyna się o 11:00 i potrwa do 15:00. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u