Demonstracje w obronie TVN

08 sierpień 2021
Demonstracje w obronie TVN Adobe Stock

We wtorek 10 sierpnia, dzień przed zapowiadaną w Sejmie debatą o "lex TVN", w miastach i miasteczkach niemal całej Polski oraz pod Sejmem RP zorganizowane zostaną protesty pod hasłem "Wolne media, Wolni ludzie, Wolna Polska"

protest

26 września wygasa obecna koncesja dla TVN24. Aby nadal nadawać, stacja musiałaby sprzedać 51 proc. udziałów polskiej firmie lub spółce z Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Choć spółka TVN S.A złożyła wniosek o przedłużenie koncesji już 18 miesięcy temu (6 lutego 2020 roku) do dziś KRRiT jej nie podpisała. 

Tylko nieliczni i ci najbardziej sprzyjający władzy wierzą, że PiS po przejęciu Polski Press, nie przedłużeniu koncesji TVN24 i przejęciu całego koncernu TVN się zatrzyma. Ja i Ty wiemy, że będzie inaczej. Pomimo wakacji, trwającej pandemii czas ruszyć na ulice. Nie dopuścimy, żeby wszystkie media w Polsce reprezentowały poziom publicystyki i propagandy TVP Info - napisali w oświadczeniu organizatorzy wydarzenia. Podkreślają, że istnienie wolnych i niezależnych mediów jest podstawą demokratycznego państwa.

W Lubuskiem demonstracje odbywać się będą w Zielonej Górze na pl. Powstańców Wlkp. przed Filharmonią a także w Gorzowie przy Fontannie Paukscha na Starym Rynku.

Organizatorem protestów jest Komitet Obrony Demokracji. Współorganizatorami przedstawiciele środowiska dziennikarskiego - Fundacja Grand Press oraz Towarzystwo Dziennikarskie i organizacje społeczne: Obywatele RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Akcja Demokracja

Sprawdź gdzie jeszcze szykują się protesty.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u