Polak kupił prawo jazdy z Ukrainy za 2000 złotych. Wpadł podczas policyjnej kontroli

07 sierpień 2021
Autor: 
Trzciel: Polak kupił prawo jazdy z Ukrainy za 2000 złotych Fot. KPP Międzyrzecz

Podczas kontroli drogowej zachowywał się nerwowo. Był trzeźwy, ale szybko okazało się, że miał fałszywe prawo jazdy. 35-latek kupił je od znajomego z Ukrainy.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcielu (powiat międzyrzecki) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Citroen. 35-letni mężczyzna od początku zachowywał się bardzo nerwowo. To wzbudziło podejrzenia policjantów.

Kierowca okazał prawo jazdy pochodzące z Ukrainy. - Zdjęcie nie przedstawiało pełnego wizerunku twarzy, czcionka była niezgodna z obowiązującym wzorem, a dokument nie posiadał żadnych zabezpieczeń i znaków wodnych - relacjonuje sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk, rzecznik policji w Międzyrzeczu.

"Nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami"

Mundurowi szczegółowo pytali kierowcę o przebieg egzaminu oraz termin, kiedy przebywał poza granicami Polski. Gdy zapytali o paszport, którego 35-latek nigdy nie posiadał, mężczyzna przestał kłamać.

- Przyznał, że prawo jazdy kupił od znajomego z Ukrainy za 2000 złotych, a on sam nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - informuje sierż. sztab. Maksimczyk.

Teraz 35-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u