Pilotażowy program zbiórki plastikowych butelek typu PET w Sulechowie!

11 wrzesień 2021
Pilotażowy program zbiórki plastikowych butelek typu PET w Sulechowie! Redakcja

W Sulechowie wystartował pilotażowy program zbiórki odpadów w postaci butelek typu PET. Jeśli się uda to rachunki za gospodarowanie odpadami będą mniejsze!

Oddawaj z imPETem - tak brzmi nazwa pilotażowego programu, który wystartował w Sulechowie i jest skierowany do właścicieli nieruchomości jednorodzinnych. Celem akcji jest zwiększenie poziomu odzysku i recyklingu odpadów w postaci plastikowych butelek typu PET. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Firma odbierająca odpady będzie przekazywała mieszkańcom Sulechowa żółte, półprzezroczyste worki, do których będzie można wrzucać wyłącznie plastikowe butelki typu PET. Butelki muszą być zgniecione a nakrętki wrzucone osobno. Nie ma konieczności zrywania etykiet.

- Pozostałe tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe tak jak dotychczas wyrzucamy do worków, z których korzystaliśmy. - mówi Wojciech Szefner, Radny Gminy Sulechów. Żółty półprzezroczysty worek z butelkami PET należy wystawić zgodnie z harmonogramem odbioru tworzyw sztucznych. 

- Projekt jest oczywiście dobrowolny a do uczestnictwa zapraszamy wszystkich mieszkańców budynków jednorodzinnych z terenu miasta Sulechów. - mówi Wojciech Sołtys, Burmistrz Sulechowa. Jeśli trzymiesięczny projekt zakończy się sukcesem, mieszkańcy Sulechowa mogą spodziewać się obniżki rachunków za wywóz odpadów. 

Akcja w przyszłości może zostać rozszerzona na pozostałą część gminy.

Czytaj także - Kradzionym busem ukrył się w lesie pod Zieloną Górą i poszedł spać! Obudzili go policjanci!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u