Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę od Lasów Państwowych i posadź własne drzewo

27 wrzesień 2021
Autor: 
Akcja #sadziMY. Odbierz sadzonkę od Lasów Państwowych Redakcja

Trwa ogólnopolska akcja #sadziMY. Już 30 września i 1 października każdy będzie mógł odebrać sadzonkę i samemu posadzić drzewo. Gdzie można je odebrać?

Lasy Państwowe każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Wysiłek wielu pokoleń niszczą jednak m.in. klęski żywiołowe. Mimo wszystko każdy może pójść w ślady leśników. W ramach akcji #sadziMY każdy będzie mógł za darmo odebrać sadzonkę od Lasów Państwowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Gdzie odebrać sadzonkę w województwie lubuskim? Wystarczy 30 września lub 1 października zjawić się w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze lub w każdym nadleśnictwie, m.in. w Sulechowie, Świebodzinie, Gubinie czy Rzepinie. Rozdawanie zacznie się od godziny 10:00.

Akcja #sadziMY ruszyła w 2017 roku. To pokłosie nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. połamała i wywróciła miliony drzew na powierzchni około 70 tysięcy hektarów w pasie od Dolnego Śląska przez po Kaszuby.

Przeczytaj też: Zabytkowy parowóz stanął w Zielonej Górze. To ponad stuletnia maszyna (FILM)

Jak posadzić drzewo? Szczegóły w poniższej grafice


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u