Akcja sadzenia drzew w Zielonej Górze! Wydarzenie przyciągnęło masę chętnych!

09 październik 2021
Akcja sadzenia drzew w Zielonej Górze! Wydarzenie przyciągnęło masę chętnych! Redakcja

W Zielonej Górze odbyła się kolejna akcja sadzenia lasu. Wydarzenie pod nazwą "Posadźmy Razem Las" przyciągnęło tłumy. Na uczestników czekała masa atrakcji! 

Społeczne akcje sadzenia lasu co roku przyciągają tłumy chętnych. Niestety pandemiczny okres oraz obostrzenia z nim związane znacząco utrudnił organizację wszelkiego rodzaju wydarzeń. Po długich miesiącach przerwy wreszcie się udało! W sobotę, 9 października w pobliżu lotniska w zielonogórskim Przylepie posadzony został las!

Sadzenie lasu oraz inne ciekawe atrakcje! 

Leśnicy na dzisiejsze wydarzenie przygotowali kilkadziesiąt tysięcy sadzonek różnych odmian drzew. Na młodszych uczestników czekał także szereg gier oraz zabaw przyrodniczych, które odbywały się w specjalnie przygotowanej Leśnej Osadzie. Uczestnicy otrzymywali specjalny Indeks Przyjaciela Przyrody a w nim mogli gromadzić odznaki, które zostały wymieniane na leśne upominki.

Podczas wydarzenia można było dowiedzieć się jak poprawnie posadzić drzewo co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste. Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się ze strażackim sprzętem, oraz zobaczyć jak wygląda zrzut wody z samolotu gaśniczego An-2. 

Województwo lubuskie jest najbardziej zalesionym województwem w Polsce. Wszystko to za sprawą wykwalifikowanych oraz chętnych do pracy leśników, a także wielu mieszkańców, którzy chętnie włączają się do akcji sadzenia drzew takich jak ta dzisiejsza.

Podczas akcji posadzono ponad 30 tys. sadzonek drzew, w skład których weszły takie odmiany jak: sosna, świerk, dąb bezszypułkowy, olsza, lipa, jarząb oraz buk. 

Czytaj także - Wypadek na DK27 koło Żar. Osobówka czołowo uderzyła w drzewo. W akcji śmigłowiec LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u