Po Gorzowie jeździły niesprawne śmieciarki. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne!

09 październik 2021
Po Gorzowie jeździły niesprawne śmieciarki. Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne! WITD

Inspektorzy lubuskiej ITD prowadzili kontrole ciężarówek przewożących odpady w Gorzowie Wielkopolskim. Cztery z sześciu pojazdów okazały się niesprawne technicznie!

We wtorek, 5 października lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrole pojazdów przewożących odpady po gorzowskich drogach. Mundurowi skontrolowali 6 ciężarówek. Cztery pojazdy były niesprawne. Inspektorzy mieli przede wszystkim zastrzeżenia do opon i oświetlenia zewnętrznego pojazdów.

Niesprawne były kierunkowskazy, światła pozycyjne i mijania oraz światła stop. W jednym z pojazdów nie było prawej lampy kierunkowskazu i światła pozycyjnego oraz lampy światła przeciwmgłowego z tyłu pojazdu. Dowody rejestracyjne niesprawnych pojazdów zostały zatrzymane. W przypadku podejrzenia przekroczenia dozwolonej ładowności inspektorzy kierowali pojazdy na wagi. Tym razem wszystkie zważone pojazdy były normatywne.

Jeden z kontrolowanych kierowców nie okazał do kontroli dokumentów potwierdzających posiadanie kwalifikacji zawodowych oraz badań lekarskich i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy. Kierowca ten nie posiadał również wypisu z zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego. Teraz wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Czytaj także - Akcja sadzenia drzew w Zielonej Górze! Wydarzenie przyciągnęło masę chętnych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u