Urządzenia wykrywające narkotyki w ślinie już w lubuskiej policji!

10 październik 2021
Urządzenia wykrywające narkotyki w ślinie już w lubuskiej policji! Lubuska Policja

Jednostki policji z województwa lubuskiego sukcesywnie wzbogacają się o nowy sprzęt! Tym razem są to elektroniczne urządzenie do wykrywania narkotyków w ślinie.

Profesjonalne elektroniczne urządzenie do wykrywania narkotyków w ślinie trafiło już do policji w Sulęcinie. Od teraz, policjanci, mając wątpliwość co do stanu trzeźwości kierujących będą mogli szybko i łatwo je zweryfikować. O ile w przypadku alkoholu, już od wielu lat było to możliwie, dzięki urządzeniom mobilnym, o tyle w przypadku kierowców pod wpływem środków odurzających lub substancji psychoaktywnych nie było to takie praktyczne.

Do lamusa odchodzą jednorazowe testery. Dzięki specjalnym kasetom testowym zwiększona zostanie liczba wykonywanych badań. Szybki i pewny wynik daje jasność co do dalszego toku postępowania z potencjalnie nieodpowiedzialnym delikwentem.

Czytaj także - Akcja sadzenia drzew w Zielonej Górze! Wydarzenie przyciągnęło masę chętnych!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u