Strażacy ze Wschowy z nowym samochodem gaśniczym. Jest warty blisko 1,2 miliona

14 październik 2021
Autor: 
Strażacy ze Wschowy z nowym samochodem gaśniczym Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Nowy samochód gaśniczy trafił do strażaków ze Wschowy. Jego wartość to blisko 1,2 miliona złotych. Co znajduje się w pojeździe?

Wschowscy strażacy mogą poszczycić się nowym pojazdem. Nowy samochód gaśniczy trafił do jednostki we wtorek, 12 października. Pojazd został zabudowany na podwoziu Scania P370 XT z napędem 4x4 i silnikiem o mocy 272 kW w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 5005 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 530 l. Pojazd oprócz standardowego wyposażenia w postaci armatury wodno-pianowej czy aparatów powietrznych został doposażony m.in. w zestaw narzędzi hydraulicznych.

Wartość pojazdu to blisko 1,2 miliona złotych. Jego zakup został współfinansowany ze środków Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środków Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" koło Zielonej Góry. Dachowało auto. Jedna osoba ranna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u