Strażacy ze Świebodzina z nowym samochodem. Jest wart blisko 3,7 mln złotych (ZDJĘCIA)

02 listopad 2021
Autor: 
Strażacy ze Świebodzina z nowym samochodem Fot. KP PSP Świebodzin

Nowy samochód ratownictwa drogowego z rotatorem trafił do strażaków ze Świebodzina. Jego wartość to blisko 3,7 milionów złotych. Co się na nim znajduje?

Nowoczesny samochód trafił do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie, w której działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego. To jeden z najnowocześniejszych pojazdów do ratownictwa drogowego w Polsce. Został on zabudowany na podwoziu Renault K520 przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej.

Wiele sprzętu technicznego i specjalny rotator

Samochód posiada napęd 8x4 i silnik o mocy 520 KM. Główną uwagę zwraca nieprzeciętny wygląd samego pojazdu, bowiem tuż za kabiną zamontowany jest specjalny wysięgnik z funkcją dźwigu typu rotator o udźwigu nawet 54 ton.

Dodatkowe wyposażenie wozu stanowi siedem wyciągarek hydraulicznych, które mogą pracować niezależnie od siebie. Ponadto znalazł się na nim m.in. zestaw łańcuchów i zawiesi oraz specjalnych narzędzi ratownictwa technicznego.

Samochód kosztował blisko 3,7 milionów złotych, a jego zakup został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wszystko w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach - etap IV". Nowoczesny pojazd zastąpi wysłużone auto Renault Mega City z 2002 roku.

Przeczytaj też: Pożar mieszkania koło Świebodzina. Silny dym odciął drogę ucieczki trzem osobom (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u