Pożar mieszkania koło Świebodzina. Silny dym odciął drogę ucieczki trzem osobom (ZDJĘCIA)

02 listopad 2021
Pożar mieszkania koło Świebodzina. Jedna osoba w szpitalu Fot. KP PSP Świebodzin

Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze mieszkania w miejscowości Lubogóra koło Świebodzina. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego świebodzińskich strażaków we wtorkowe popołudnie, 2 listopada, o godzinie 15:20. W bloku w Lubogórze pod Świebodzinem płonęło mieszkanie na parterze.

Do akcji wysłano 8 zastępów straży pożarnej. Kiedy pierwsze samochody dojechały na miejsce, ogień obejmował już całą kuchnię. W międzyczasie z lokalu ewakuowały się trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

- Na pozostałych kondygnacjach znajdowały się kolejne trzy osoby, które ze względu na silne zadymienie nie były w stanie opuścić budynku - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Jedna osoba w szpitalu

Na miejsce przyjechał również patrol policji oraz zespół pogotowia. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

- Przypuszczalną przyczyną pożaru było rozszczelnienie instalacji gazowej zasilanej z 12-kilogramowej butli - dodaje bryg. Bohuszko.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u