Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Zielonej Górze. "Pogotowie ma problemy z obsadą"

01 grudzień 2021
Autor: 
Problemy z obsadą w zielonogórskim pogotowiu Redakcja

Jak funkcjonuje nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Zielonej Górze? Marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się z dyrektorem zielonogórskiego pogotowia.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia udzielane w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Należy skorzystać z niej w sytuacjach, kiedy życie i zdrowie nie jest bezpośrednio zagrożone. Mówimy więc tu m.in. o nagłych lub przewlekłych dolegliwościach, potrzebie uzupełnienia zapasu leków czy uzyskania porady lekarskiej.

W Zielonej Górze pomoc można otrzymać w ambulatorium funkcjonującym przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ulicy Bolesława Chrobrego. Punkt pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego, całodobowo w soboty i niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Brakuje personelu do pracy

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o likwidacji nocnej opieki medycznej w WSPR Zielona Góra. Dlatego Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak spotkała się z dyrektorem stacji Marcinem Mańkowskim.

- Obie strony były zgodne, że wbrew doniesieniom, nie ma planów likwidacji. Niemniej jednak pogotowie boryka się z problemami z obsadą kadrową. Spowodowane jest to trudnościami z dostaniem się pacjentów do lekarzy pierwszego kontaktu, a tym samym dużą ich ilością w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - informuje Urząd Marszałkowski.

Marszałek zapowiedziała, że poruszy temat w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jednocześnie dyrektor pogotowia poinformował, że będzie podejmował starania o pozyskanie kadry medycznej dla zapewnienia ciągłości pracy jednostki.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek na DK29 pod Słubicami. Czołówka ciężarówki z osobówką (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u