Pociągi wrócą na trasę Zielona Góra - Guben. Ostatni jechał 20 lat temu

02 grudzień 2021
Autor: 
Pociągi wrócą na trasę Zielona Góra - Guben Redakcja/archiwum

Kiedy pojedziemy pociągiem z Zielonej Góry do Guben? PKP przygotowuje już trasę, po której jeżdżą teraz tylko składy towarowe.

Podróżni znów zyskają połączenie kolejowe między Zieloną Górą a przygranicznym Guben. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ruszyło już z przygotowaniem linii kolejowej nr 358 do obsługi pasażerów.

- Przystosowanych zostanie pięć stacji i przystanków. Korzystnie zmienione zostaną perony w Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Krośnie Odrzańskim, Wężyskach i w Gubinie. Będą właściwe oznakowane w niezbędne informacje dla pasażerów - mówi Radosław Śledziński z PKP PLK.

Powrót po 20 latach

Ostatni pociąg osobowy pojechał do Guben w 2002 roku. Obecnie trasa wykorzystywana jest tylko w ruchu towarowym, dlatego niezbędna będzie m.in. punktowa wymiana podkładów. Uporządkowany zostanie też teren przy linii kolejowej.

- W województwie lubuskim, dzięki pracom na linii Zielona Góra - granica państwa, zwiększy się dostępność do pociągów. Mieszkańcy zyskają dogodne przejazdy pociągiem w ruchu regionalnym oraz transgranicznym - podkreśla Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP PLK.

Wszystkie roboty planowane są do końca kwietnia 2022 roku. Pierwszy pociąg osobowy ma wyjechać na trasę Zielona Góra - Gubin w czerwcu.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta. Betonowy śmietnik uderzył pieszą (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u