Wkrótce ruszy budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Czy na DK32 będzie bezpieczniej?

02 grudzień 2021
Autor: 
Wkrótce ruszy budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa Fot. GDDKiA Zielona Góra

Na drodze krajowej nr 32 w pobliżu Sulechowa powstanie rondo. GDDKiA wybrała już wykonawcę. Inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze rozstrzygnęła przetarg na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką nr 304 w miejscowości Okunin. Głównym elementem robót będzie budowa ronda.

- Skrzyżowanie typu rondo będzie miało wydzielony pas dla prawoskrętu na kierunku Babimost - Sulechów. Z kolei na wlotach drogi krajowej nr 32 powstaną wyspy kanalizujące ruch, wymuszające ograniczenie prędkości - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Dodatkowo inwestycja zakłada m.in. budowę odwodnienia, poboczy i ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni asfaltowej. W planach jest także budowa zatoki autobusowej, oświetlenia drogowego oraz wykonanie zieleni.

Kiedy planowany koniec prac?

Do przetargu przystąpiło sześć przedsiębiorstw. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Colas Polska Sp. z o.o. z miejscowości Palędzie (województwo wielkopolskie). Wartość robót wyceniono na blisko 5,8 miliona złotych.

Plac budowy zostanie przekazany już wkrótce. - Wykonawca na realizację zadania będzie miał 8 miesięcy od podpisania umowy z wyłączeniem okresu zimowego. Przyjmuje się, że okres zimowy trwa 3 miesiące od 16 grudnia do 15 marca - czytamy w komunikacie GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta. Betonowy śmietnik uderzył pieszą (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u