Zawyły syreny. Strażacy oddali hołd tragicznie zmarłym druhom OSP [FILM]

02 grudzień 2021
Zawyły syreny. Strażacy oddali hołd tragicznie zmarłym druhom OSP Redakcja

W tragicznym porannym wypadku pod Toruniem zginęło dwóch strażaków OSP. Jechali alarmowo do pożaru sadzy. Wieczorem ku ich pamięci zawyły tysiące strażackich syren. 

W czwartek, 2 grudnia chwilę po godzinie 5 rano w miejscowości Czernikowo pod Toruniem doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz wozu Ochotniczej Straży Pożarnej z Czernikowa. Strażacy jechali alarmowo do pożaru sadzy w kominie. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu druhna Ewelina oraz druh Zdzisław a trzech pozostałych strażaków zostało rannych.

Ratownicy, wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów. Punktualnie o godzinie 18 wiele jednostek OSP uczciło pamięć zmarłych druhów, zawyły syreny. Tak było w zielonogórskiej Raculi.

Hołd tragicznie zmarłym oddały także inne lubuskie jednostki. Byli to m.in. strażacy z Ośna Lubuskiego, Świniar, Słubic, Małomic, Kargowej. Trzciela oraz Komendy Powiatowej PSP w Sulęcinie.

Czytaj także - Wkrótce ruszy budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Czy na DK32 będzie bezpieczniej?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u