Akcja służb w Zielonej Górze. Mieszkańcy bloku poczuli chemiczny zapach (ZDJĘCIA)

02 grudzień 2021
Autor: 
Akcja służb w Zielonej Górze. Mieszkańcy bloku poczuli chemiczny zapach Redakcja

Dziwny zapach na klatce schodowej zaniepokoił mieszkańców bloku przy ulicy Zawadzkiego w Zielonej Górze. Na miejsce wezwano straż pożarną i policję.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb w czwartkowy wieczór, 2 grudnia, około godziny 22:00. Chemiczny zapach wywołał niepokój u lokatorów bloku przy ulicy Zawadzkiego "Zośki".

- Otrzymaliśmy informację o zapachu acetonu na klatce schodowej - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Akcja służb i... świeżo malowane poręcze

Na miejsce jako pierwszy przyjechał patrol policji. Następnie pod budynek podjechał zastęp straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Sytuacja wyjaśniła się bardzo szybko. Na klatce schodowej faktycznie czuć było chemiczną woń, ale nie stanowiła ona żadnego zagrożenia dla mieszkańców. Był to po prostu zapach farby, którą wcześniej pomalowano poręcze schodowe. Warto podkreślić, że na drzwiach budynku został przyklejony odpowiedni komunikat.

Policjanci otworzyli okna, aby przewietrzyć klatkę schodową. Na tym zakończyły się działania służb.

Przeczytaj też: Sulechów: 21 ratowników medycznych odeszło z pracy. Kto obsadzi karetki?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u