W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Wysłano śmigłowiec LPR i strażaków (ZDJĘCIA)

03 grudzień 2021
Autor: 
W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Przyleciał śmigłowiec LPR Redakcja

W Zielonej Górze zabrakło wolnych zespołów pogotowia. Do pacjenta na osiedlu Zacisze wysłano śmigłowiec LPR. Z pomocą ruszyli też strażacy.

Wszystko wydarzyło się w piątkowe przedpołudnie, 3 grudnia, tuż po godzinie 11:15. Pomocy medycznej potrzebował mężczyzna przebywający w budynku na osiedlu Zacisze w Zielonej Górze.

Z uwagi na brak wolnego, naziemnego zespołu pogotowia w chwili zgłoszenia na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji wyruszył również zastęp straży pożarnej, który zabezpieczał miejsce lądowania.

Ratownik medyczny wspólnie z lekarzem udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy. Później przy pomocy strażaków pacjent został przeniesiony do śmigłowca, a następnie przetransportowany do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że u mężczyzny doszło do udaru. W takim przypadku liczy się każda minuta.

Dlaczego brakuje zespołów pogotowia?

Interwencji, do których codziennie wysyłane są ambulanse jest wiele. Niestety zdecydowana większość dotyczy jednak wyjazdów np. do nadciśnienia. I tak pogotowie ratunkowe, które powinno być wzywane do sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia, wielokrotnie zastępuje lekarzy rodzinnych.

Przeczytaj też: Akcja służb w Zielonej Górze. Mieszkańcy bloku poczuli chemiczny zapach (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u