Kradli katalizatory z aut w Zielonej Górze. Jednego ze złodziei zatrzymał mieszkaniec miasta

03 grudzień 2021
Autor: 
Kradli katalizatory z aut w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Złodzieje katalizatorów w Zielonej Górze. Policja zatrzymała trzech mężczyzn. W akcji pomógł im mieszkaniec jednego z osiedli.

Od dłuższego czasu z samochodów zaparkowanych na terenie Zielonej Góry, ale i całego województwa lubuskiego sukcesywnie giną katalizatory. Mieszkańcy często wzajemnie ostrzegają się przed ich kradzieżami m.in. na lokalnych grupach na portalach społecznościowych.

Trzech złodziei w rękach policji

We wtorkową noc, 30 listopada, na telefon alarmowy zadzwonił mieszkaniec jednego z osiedli w Zielonej Górze. Mężczyzna, widząc sprawcę kradzieży katalizatora z pojazdu zaparkowanego przed jego blokiem, podjął pościg i zatrzymał sprawcę. Na miejsce przyjechał patrol policji.

- Mundurowi przypuszczali, że 41-letni sprawca nie działał sam. W jednym z aut zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy próbowali się ukryć. Mężczyzna leżał na tylnym siedzeniu, z kolei kobieta na przednim. Para udawała, że śpi - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Szybko okazało się, że to znani policji i notowani wcześniej mieszkańcy powiatu żarskiego w wieku 24 i 25 lat. W ich samochodzie ujawniono m.in. piły do metalu oraz kominiarki. Para została zatrzymana.

Wszyscy usłyszeli zarzuty

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży - zostali oni objęci policyjnym dozorem. Ponadto 41-latek posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Wysłano śmigłowiec LPR i strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u