Gorzów Wielkopolski kupi nowe tramwaje Pesa. Miasto dostało 25 milionów z ministerstwa

03 grudzień 2021
Autor: 
Gorzów Wielkopolski kupi nowe tramwaje Pesa Redakcja

Będą nowe tramwaje w Gorzowie Wielkopolskim. Magistrat zakupi sześć nowych wozów niskopodłogowych od bydgoskiej Pesy.

Obecnie MZK Gorzów Wielkopolski posiada 14 tramwajów Pesa Twist. Przewoźnik cały czas chciał jednak powiększyć tabor i szukał środków finansowych. Teraz znalazło się wsparcie.

50 milionów dla Lubuskiego, 25 do Gorzowa

W piątek, 3 grudnia, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej przyznano dodatkowe fundusze dla województwa lubuskiego na rozwój transportu miejskiego. Pieniądze trafiły do Gorzowa oraz Zielonej Góry.

- Dzisiejsze wydarzenie związane z przekazaniem funduszy, które uzupełnią ogromne projekty niskoemisyjnego transportu, było bardzo oczekiwane. Niezmiernie cieszy mnie, że Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra stawiają na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania komunikacji publicznej - podkreśla wojewoda Władysław Dajczak.

Kolejne tramwaje Pesa w Gorzowie

Dzięki wsparciu na kwotę 25 milionów złotych Urząd Miasta Gorzowa zakupi sześć niskopodłogowych tramwajów.

- Tramwaje będą pochodziły z bydgoskiej Pesy. Zakup zostanie zrealizowany do czerwca 2023 roku - informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Wysłano śmigłowiec LPR i strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u