Jedziesz do Niemiec? Od 5 grudnia nowe obostrzenia dla Polaków. Będą też wyjątki

03 grudzień 2021
Autor: 
Jedziesz do Niemiec? Od 5 grudnia nowe obostrzenia dla Polaków Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Niemcy uznali Polskę jako obszar wysokiego ryzyka. Od 5 grudnia wejdą w życie nowe obostrzenia na granicy Polska - Niemcy. Co się zmieni?

Instytut Roberta Kocha ogłosił w piątek, 3 grudnia, że rząd federalny od niedzieli klasyfikuje Polskę i Szwajcarię jako obszary wysokiego ryzyka. Wszystko ze względu na wysoką liczbę zachorowań na koronawirusa.

Wjazd do Niemiec dla Polaków - co się zmieni?

Liczne ograniczenia dotyczące wjazdu na teren Niemiec wejdą w życie w niedzielę, 5 grudnia. Każda osoba będzie musiała przestawić dowód szczepienia, potwierdzenie statusu ozdrowieńca lub okazać negatywny test antygenowy (ważny 24 godziny) lub PCR (72 godziny). Podróżni z Polski będą musieli zarejestrować też wjazd na stronie https://www.einreiseanmeldung.de

Osoby wjeżdżające z krajów wysokiego ryzyka będą musiały poddać się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie. Nie dotyczy to zaszczepionych (minęło 14 dni od ostatniej dawki), ozdrowieńców (po minięciu 28 dni) oraz osób z ważnym testem COVID-19 w formie pisemnej lub cyfrowej, który powinien być przetłumaczony np. na język niemiecki lub angielski.

Obostrzenia dla Polaków - wyjątki

Od wyżej wymienionych obostrzeń będzie jedynie kilka wyjątków:

  • brak konieczności rejestracji wjazdu w przypadku przejazdu tranzytowego
  • brak konieczności rejestracji wjazdu i kwarantanny dla osób przekraczających granicę regularnie z powodów zawodowych lub edukacyjnych
  • brak konieczności przedstawienia dowodu szczepienia, potwierdzenia statusu ozdrowieńca lub negatywnego testu w przypadku ruchu przygranicznego poniżej 24 godzin

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Wysłano śmigłowiec LPR i strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u