Wielka choinka w asyście policji wjechała na zielonogórski deptak! [ZDJĘCIA]

03 grudzień 2021
Wielka choinka w asyście policji wjechała na zielonogórski deptak! Redakcja

Kilkunastometrowy świerk znajduje się już na zielonogórskim deptaku. W proces transportu choinki zaangażowanych było dużo osób. Na ostatnie kilometry przed celem jechała już w asyście policji!

Leśnicy z Zielonej Góry kontynuują pięcioletnią tradycję przyozdabiana deptaku na święta Bożego Narodzenia. Od pięciu lat, mieszkańcy miasta w okresie świątecznym mogą podziwiać piękne bożonarodzeniowe drzewo prosto z lasów zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze. Nie dość, że choinka pięknie wygląda to jeszcze uwodzi zapachem lasu!

Do tej pory do Zielonej Góry przyjeżdżały świerki z Nadleśnictwa Nowa Sól i Nadleśnictwa Sulechów oraz jodły z Nadleśnictwa Babimost. W tym roku bożonarodzeniowe drzewo przyjechało z Nadleśnictwa Świebodzin. To kilkunastometrowy świerk, który przy eskorcie zielonogórskich służb policji i straży leśnej, przywieziony został specjalnym transportem przez Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.

Naturalna choinka zostanie przyozdobiona przez Urząd Miasta Zielona Góra światełkami i bombkami, aby wraz z rozpoczęciem Mikołajek Miejskich, każdy - kto odwiedzi starówkę mógł poczuć wyjątkową, świąteczną atmosferę.

Akcja "eko choinka"

W nadchodzącym roku, organizatorzy akcji, w partnerstwie z lokalnymi instytucjami, ponownie po świętach będą propagować ideę zrównoważonego rozwoju. Wystawiane przez zielonogórzan choinki, będą zbierane spod pergoli śmietnikowych wg harmonogramu ZGK, a następnie – przez zrecyklingowanie wrócą do natury.

W styczniu będzie też wiadomo co powstanie, z choinki miejskiej. Do tej pory leśnicy, w ramach inicjatywy „Dobro z Natury”, z części odziomkowej drzewa przygotowali deski, które zostały przekazane lubuskim artystkom i zamieniły się w wyjątkowe obrazy. Autorki prac przeznaczyły swoje dzieła na aukcje charytatywne.

Z pozostałej, wierzchołkowej części drzewa, wykonano krążki, które pomalowane przez leśników trafiły na aukcję charytatywną dla maleńkiej zielonogórzanki, Ani chorującej na SMA. 

Czytaj także - Kradli katalizatory z aut w Zielonej Górze. Jednego ze złodziei zatrzymał mieszkaniec miasta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u