Strażacy OSP Mostki ze starego Żuka przesiądą się do Iveco. Wóz użyczyła im inna jednostka

04 grudzień 2021
Autor: 
Strażacy OSP Mostki ze starego Żuka przesiądą się do Iveco Fot. OSP Mostki

Zbiórka na nowy samochód gaśniczy dla OSP Mostki trwa. Strażacy robią wszystko, aby wymienić wysłużonego Żuka. Teraz ich koledzy z OSP Lubniewice użyczyli im swój pojazd.

Stary Żuk z OSP Mostki ma już ponad 30 lat. To dosłownie muzeum, nie ma na nim nawet zbiornika wodnego. Choć pojazd praktycznie nie nadaje się już na akcje ratownicze, to cały czas jest w podziale bojowym.

Strażacy wyjeżdżają do interwencji około 25 razy rocznie. To pożary, wypadki drogowe i inne miejscowe zagrożenia. W przypadku tych pierwszych ochotnicy muszą podłączać się do hydrantów.

Zbiórka na nowy samochód gaśniczy

Ochotnikom marzy się wóz strażacki z prawdziwego zdarzenia. Ruszyła zbiórka pieniędzy i złomu oraz imprezy muzyczne w sieci. Na specjalnej platformie druhowie uzbierali już blisko 37 tysięcy złotych. Wójt gminy Lubrza Ryszard Skonieczek obiecał, że do każdej zebranej złotówki dołoży swoją.

- Mamy wielkie chęci niesienia pomocy. Jedyna bolączka to nasze auto - podkreśla Radosław Chitruń, prezes OSP Mostki.

Ostatnio zbiórkę ochotników zaczął utrudniać jeden z amatorów złomu. Mężczyzna pod osłoną nocy kradł przedmioty, które składowano na sprzedaż.

Prezent od kolegów z OSP Lubniewice

Teraz wszystko się zmieni. W sobotę, 4 grudnia, strażacy z OSP Mostki wyruszyli do Lubniewic (powiat sulęciński). Miejscowi ochotnicy postanowili wspomóc kolegów spod Świebodzina i użyczyli im swój pojazd. To lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem wody o pojemności 1000 litrów.

Strażacy oczywiście cały czas zbierają fundusze na nowy wóz. Można ich wspomóc m.in. w serwisie Pomagam.pl

Przeczytaj też: W Zielonej Górze zabrakło wolnych karetek. Wysłano śmigłowiec LPR i strażaków (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u