Megatransport przejechał ulicami Zielonej Góry. Ogromna turbina trafiła do Elektrociepłowni (ZDJĘCIA)

21 grudzień 2021
Autor: 
Megatransport przejechał ulicami Zielonej Góry Redakcja

Elektrociepłownia Zielona Góra otrzymała nową turbinę gazową. Ponad 200-tonowa konstrukcja była transportowana w nocy przez firmę MTD Skuratowicz.

W 2020 roku Elektrociepłownia Zielona Góra podpisała umowę z przedsiębiorstwem GE Gas Power na zakup nowoczesnej turbiny gazowej. Jej koszt to 200 milionów złotych. Inwestycja jest częścią remontu Bloku Gazowo-Parowego wybudowanego w 2004 roku.

Megatransport Zielona Góra

Turbina przypłynęła z zagranicy do portu w Szczecinie. Następnie 208-tonowy ładunek znalazł się na specjalnym pontonie, który przepłynął po Odrze do Pomorska. Największa operacja zaczęła się w poniedziałek, 20 grudnia, kiedy turbina została załadowana na niskopodwoziową naczepę.

Za transport odpowiadała firma MTD Skuratowicz z Niemodlina w Opolskiem. Około godziny 23:00 zestaw wyruszył w drogę do Zielonej Góry. Wszystko w obstawie pilotów i pogotowia energetycznego. Po drodze demontowano m.in. znaki, sygnalizację świetlną oraz kable telekomunikacyjne.

Zestaw przejechał przez Wysokie i zielonogórską Łężycę. Następnie znalazł się na ul. Batorego, Trasie Północnej, Dekoracyjnej oraz Zjednoczenia, skąd wjechał na teren Elektrociepłowni.

Przeczytaj też: LPR Zielona Góra od 11 lat korzysta z nowoczesnego śmigłowca. Wcześniej latał Mi-2 (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u