Nowa Sól posadziła 420 drzew w strefie gospodarczej. Koszt? 200 tysięcy złotych (ZDJĘCIA)

21 grudzień 2021
Autor: 
Nowa Sól posadziła 420 drzew w strefie gospodarczej Fot. UM Nowa Sól

Zieleń w Nowej Soli. Miasto posadziło nowe drzewa w strefie gospodarczej. Na inwestycję przeznaczono 200 tysięcy złotych.

W Nowej Soli przybyło 420 drzew. Wszystkie zostały ulokowane w południowej strefie gospodarczej.

W pasie drogowym ulicy Dolnośląskiej posadzono 60 drzew z gatunku klon jesionolistny oraz 150 drzew z gatunku grusza drobnoowocowa. Ponadto wzdłuż ul. Śląskiej miejsce znalazło 150 sztuk lipy drobnolistnej i 60 drzew śliwy wiśniowej.

"To cieszy"

Urząd Miejski Nowa Sól przeznaczył na nowe nasadzenia 200 tysięcy złotych. Wszystkie pieniądze pochodzą z budżetu miasta.

Jak podkreśla rzeczniczka nowosolskiego magistratu Ewa Batko, to świetna wiadomość zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy lubią tam biegać, spacerować czy jeździć na rowerze.

- To cieszy w czasach, kiedy wszystko się wycina - pisze pan Mariusz, mieszkaniec Nowej Soli.

Przeczytaj też: Akcja KAS w Zielonej Górze i Nowej Soli. Firmy wystawiały fałszywe faktury (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u