GDDKiA niemalże w całości przebuduje cztery drogi w Lubuskiem. Sprawdź, które

13 styczeń 2022
Autor: 
GDDKiA niemalże w całości przebuduje cztery drogi w Lubuskiem Fot. GDDKiA Zielona Góra

GDDKiA przebuduje drogi w Lubuskiem. Niemal całkowicie wyremontowane zostaną droga krajowa nr 27, DK22, DK24 oraz DK12. Trwają już prace przygotowawcze.

Nowy rok to dla drogowców planowanie i realizacja kolejnych zadań. GDDKiA Zielona Góra stawia teraz na porządne remonty. Niemalże w całości zostaną przebudowane cztery drogi krajowe przebiegające przez województwo lubuskie.

  • DK12 - pięć odcinków o łącznej długości 37,8 km i wartości blisko 275 mln zł
  • DK22 - siedem odcinków o długości 88,6 km i wartości 796 ml zł (w tym koncepcja programowa dla mostu granicznego w Kostrzynie nad Odrą)
  • DK24 - dwa odcinki o długości 26 km i wartości 190 mln zł
  • DK27 - sześć odcinków o długości 42,6 km i wartości 372 mln zł,

- Podstawowym celem inwestycji jest doprowadzenie tras do standardu drogi głównej ruchu przyśpieszonego. Nośność nawierzchni zostanie dostosowana do przenoszenia ruchu o obciążeniu 11,5 tony na oś. Ponadto jezdnia będzie miała na całej długości pasy ruchu o szerokości 3,5 m wraz z obustronnym półmetrowym poboczem utwardzonym - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Przebudowy zakładają również uporządkowanie ruchu, przebudowę skrzyżowań i ograniczenie potencjalnych punktów kolizyjnych m.in. poprzez likwidację nadmiernej liczby zjazdów. Obecnie drogowcy prowadzą prace przygotowawcze dla tych zadań.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Kierowca pił wódkę w trakcie jazdy. Zatrzymała go policjantka po służbie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u