Ktoś wywiózł śmieci do lasu w Letnicy koło Zielonej Góry. "Głupota to mało powiedziane" (ZDJĘCIA)

16 styczeń 2022
Autor: 
Ktoś wywiózł śmieci do lasu w Letnicy koło Zielonej Góry Fot. Sołectwo Letnica

Sterta śmieci w lesie ujawniona w pobliżu Letnicy (gmina Świdnica). Można znaleźć tam dosłownie wszystko - opony, zabawki dla dzieci oraz... rachunki.

Porzucone w trawach, rozsypane nad akwenami wodnymi lub masowo składowane pod drzewami. Śmieci, bo o nich mowa, to główne świadectwo obecności ludzi w lasach. Wielkie hałdy odpadów często zwalają z nóg leśników, ale i okolicznych mieszkańców.

Wywiózł śmieci do lasu, teraz ma 3 dni na posprzątanie

Ostatnio sterta śmieci w lesie została ujawniona w okolicach miejscowości Letnica koło Zielonej Góry. Wśród porozrzucanych śmieci można znaleźć praktycznie wszystko. Są tam dziecięce ubrania i zabawki, części samochodowe oraz opony.

- Właściciel śmieci pozostawił rachunki, więc będzie miał spore problemy i wysokie koszty całej akcji, jeśli w ciągu 3 dni ten bałagan nie zniknie. Napraw swój błąd i posprzątaj to, co naśmieciłeś - czytamy w komunikacie sołectwa Letnica.

"Człowieku, który to zrobiłeś, wstydź się"

Sytuacja w Letnicy oburzyła wielu mieszkańców. Wszyscy wskazują, że sprawca mógł bezproblemowo pozbyć się odpadów w legalny sposób.

- Ktoś zadał sobie tyle trudu, aby odwieść śmieci po błotnistej i dziurawej drodze, tylko po to, by zanieczyścić las. Ile łatwiej byłoby oddać odpady do PSZOK w Świdnicy lub poczekać, aż odbiorą je spod domu. Głupota to mało powiedziane - komentuje Adam Szreder, radny gminy.

Do sprawy odniosła się także Izabela Mazurkiewicz, wójt gminy Świdnica. - Człowieku, który to zrobiłeś, wstydź się. Ciekawe, czy uczysz tak postępować również swoje dzieci? Takie obrazki powodują, że konsekwencje ponoszą przez ciebie wszyscy mieszkańcy, którzy muszą zapłacić więcej za odpady - podkreśla.

Przeczytaj też: Pogoda w Lubuskiem. Będzie silnie wiało - porywy do 100 km/h. Wysłano Alert RCB


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u