Kosmiczny pociąg satelitów Starlink na lubuskim niebie! "Niesamowity widok"

19 styczeń 2022
Kosmiczny pociąg satelitów Starlink na lubuskim niebie! "Niesamowity widok" Redakcja

Kosmiczny pociąg Starlink był widoczny na lubuskim niebie. To kolejna paczka satelitów firmy SpaceX wysłana na niską orbitę okołoziemską. 

W środę, 19 stycznia o godzinie 3:02 czasu polskiego z Przylądku Canaveral na Florydzie wystartowała rakieta Falcon 9, która wyniosła na niską orbitę okołoziemską 49 satelitów Starlink. Chwilę przed godziną 18 przelatujący kosmiczny pociąg był widoczny na lubuskim niebie. - Niesamowity widok. - napisał do naszej redakcji czytelnik Tomasz.

Firma SpaceX należąca do Elona Muska realizuje najbardziej zaawansowany na świecie system internetu szerokopasmowego. Docelowo na niskiej orbicie okołoziemskiej ma znaleźć się 12 tys. satelitów, których celem będzie zapewnienie dostępu do internetu w najbardziej odległych miejscach. 

Usługa internetu od Starlink jest już dostępna w Polsce. Według zapewnień prędkość pobierania wynosi między 100 Mb/s a 200 Mb/s z opóźnieniem na poziomie 20 ms w większości lokalizacji. Niestety rozwiązanie to jest bardzo kosztowne.

Za sam sprzęt do odbioru internetu zapłacimy 2269 złotych, wysyłka i obsługa wynosi 317 złotych, natomiast miesięczna opłata to koszt 449 złotych. 

Czytaj także - Nowe wozy gaśnicze dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie trafią (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u