Pogoda w Lubuskiem. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w porywach do 80 km/h i oblodzeniem

19 styczeń 2022
Autor: 
Pogoda w Lubuskiem. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem Redakcja

Pogoda Lubuskie. Wysłano Alert RCB przed silnym wiatrem w porywach do 80 km/h. IMGW ostrzega też przed opadami, które spowodują oblodzenie dróg i chodników.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa lubuskiego. Alert będzie obowiązywał w czwartek, 20 grudnia, w godzinach od 3:00 do 14:00.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h. Wiatr z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza - czytamy w komunikacie Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

Do mieszkańców regionu wysłano już Alert RCB. Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Pogoda w Lubuskiem - opady i oblodzenie

Jutro będzie nam towarzyszył nie tylko wiatr. Na terenie województwa wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. To będzie powodowało oblodzenie dróg i chodników, przed którym w godzinach 4:00 - 10:00 również ostrzega IMGW.

Temperatura minimalna ma wynieść około -1°C, natomiast przy gruncie ok. -2°C.

Przeczytaj też: Nowe wozy gaśnicze dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie trafią (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u