WOŚP wspiera lubuskich medyków. Dostaną m.in. urządzenia do uciskania klatki piersiowej

20 styczeń 2022
Autor: 
WOŚP wspiera lubuskich medyków Fot. Redakcja, Stryker

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła urządzenia do kompresji klatki piersiowej oraz USG typu FAST. Sprzęt trafi m.in. do zespołów pogotowia w Lubuskiem.

Finał WOŚP 2022 coraz bliżej, bo już w niedzielę 30 stycznia. Tymczasem fundacja zakupiła sprzęt, który pomoże w pracy medyków. Wyposażenie za 9 217 450 złotych trafi do 212 specjalistycznych zespołów jeżdżących w 89 stacjach pogotowia na terenie Polski.

- Stres i zmęczenie, a do tego niewielkie wsparcie systemowe, to coś, co przewraca do góry nogami ich pracę. Non stop otrzymujemy od nich sygnały i nie tylko oni je wysyłają. Dlatego postanowiliśmy pierwszy raz w naszej 30-letniej historii cały konkurs ofert poświęcić specjalnym zakupom sprzętu medycznego dla ratowników medycznych - mówi Jurek Owsiak, prezes WOŚP.

WOŚP wspiera medyków w Lubuskiem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wytypowała w naszym regionie stacje pogotowia w sześciu miastach. Nowoczesny sprzęt trafi do medyków z Gorzowa Wielkopolskiego, Żar, Żagania, Kostrzyna nad Odrą, Świebodzina oraz Międzyrzecza.

A co właściwie otrzymają zespoły pogotowia? Pierwszym z nich jest urządzenie LUCAS do kompresji klatki piersiowej. Sprzęt w trakcie reanimacji jako tzw. kolejny członek zespołu wykonuje wysokiej jakości uciśnięcia, co pozwala ratownikom bezpośrednio skupić się na wykonywaniu innych medycznych czynności ratunkowych.

Drugim przedmiotem, który trafi do lubuskich medyków, jest USG typu FAST od firmy Philips. Wykonanie USG jeszcze na etapie przedszpitalnym pozwala na rozpoznanie u pacjentów urazowych stanów zagrożenia życia i decyduje o wdrożeniu odpowiedniej terapii.

Przeczytaj też: Nowe wozy gaśnicze dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie trafią (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u