Fatalne warunki na drogach w Lubuskiem. Śnieg utrudnia jazdę, ciężarówki blokują trasy

20 styczeń 2022
Autor: 
Fatalne warunki na drogach w Lubuskiem. Śnieg utrudnia jazdę

Trudne warunki do jazdy w województwie lubuskim. Od rana pada śnieg, który powoduje utrudnienia na drogach. Ciężarówki nie mogą podjechać pod wzniesienia.

Sprawdziły się prognozy pogody. W Lubuskiem śnieg pada od wczesnych godzin rannych. Dodatkowo w połączeniu z silnymi powiewami wiatru powstają zawieje śnieżne. Opad w połączeniu z ujemną temperaturą spowodował utrudnienia na drogach. Niektóre trasy zostały skute lodem.

Na wielu drogach w regionie samochody poruszają się z małą prędkością. Ponadto zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

Obecnie utrudnienia występują m.in. na drodze krajowej nr 27 pod Zieloną Górą, a dokładniej w pobliżu Wilkanowa oraz Świdnicy. Zatory tworzą się również, na przykład na krajowej "32" w okolicach Krosna Odrzańskiego oraz DK12 koło Żar.

Dochodzi do zdarzeń drogowych

Ślizgawica na drogach spowodowała, że do służb spływają zgłoszenia o kolizjach. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Do akcji wyruszyły pługopiaskarki, ale mimo to wiele tras nadal nie zostało odśnieżonych.

Przeczytaj też: Nowe wozy gaśnicze dla jednostek OSP w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie trafią (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u