Inflacja dobija schronisko w Zielonej Górze. Karma coraz droższa, a jej zapasy mniejsze

15 luty 2022
Autor: 
Inflacja dobija schronisko w Zielonej Górze Fot. Schronisko Zielona Góra

Inflacja bije po kieszeniach Polaków. Skutki rosnących cen odczuwa też m.in. Schronisko w Zielonej Górze, które prosi o pomoc w zakupie karmy dla zwierząt.

Miejskim schroniskiem zarządza OTOZ Animals Zielona Góra. Obecnie znajduje się w nim ponad 300 psów i kotów. Niestety jak podkreślają jej pracownicy, "inflacja zabija nasze marzenia".

- Kolejne rachunki za prąd i wodę powodują, że zakupy o których myśleliśmy pół roku temu, są już nierealne. Dzisiaj walczymy o każde oszczędności, bo wzrost cen dotknął także karmę dla zwierząt - informuje Schronisko Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Pies zagryzł psa.

Zbiórka karmy dla schroniska

Miesięczny zapas karmy bytowej suchej dla psów wynosi 5000 złotych. Rocznie jest to 60 000 zł. Karma dla kotów to roczny wydatek 12 000 zł, z kolei karmy specjalistyczne kosztują 24 000 zł. Łącznie to prawie 100 tysięcy złotych. Koszty są jednak prawdopodobnie większe, bo schronisko nie liczy tu zwierząt odebranych interwencyjnie.

- Kochani, prosimy Was o pomoc. Chyba nigdy wcześniej tak bardzo się nie baliśmy, a nowy rok nie przyniósł tyle złych wiadomości dla przyszłości zwierząt - czytamy w komunikacie schroniska.

OTOZ Animals Zielona Góra zachęca ludzi dobrej woli do zakupu karmy i wysłania jej na adres ul. Szwajcarska 4, 65-169 Zielona Góra. Można ją również dostarczyć osobiście. Innym sposobem jest przekazanie darowizny na PayPal Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub konto 63 1020 5402 0000 0402 0461 7579, w tytule: "karma".

Karmy, które jedzą podopieczni schroniska: Rocco, Rinti, Rafi, Lukkulus, Animonda, Brit, Bosh, Josera, Fitmin, Farmina, Purizon, Crave, MAC’s, Hill’s, Briantos, Ekunamba, Premiere, Smila, John Dog, Orijen, Applaws, Vet Expert, Wolf of Wilderness, Belcando

Przeczytaj też: Wypadek pod Nową Solą. Dwie osoby ranne były uwięzione. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u