Nie publikuj zdjęć i filmów przedstawiających żołnierzy! "To cenne informacje dla wroga"

25 luty 2022
Autor: 
Nie publikuj zdjęć i filmów przedstawiających żołnierzy Redakcja

Wojna na Ukrainie. W sieci pojawiło się wiele nagrań kolumn wojskowego sprzętu lub przelotów śmigłowców. Takie informacje są bardzo przydatne innemu wywiadowi.

Trwa drugi dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Przypomnijmy, 24 lutego, około 4:00 polskiego czasu Rosja przeprowadziła ataki rakietowe z różnych kierunków. Tuż po tym na terytorium Ukrainy wjechały kolumny czołgów i różnego sprzętu wojskowego.

Nie publikuj zdjęć i filmów

Inwazja Rosji spowodowała, że na polskim niebie możemy zauważyć wojskowe samoloty oraz śmigłowce. Jednocześnie po drogach mogą poruszać się kolumny sił zbrojnych. Wiele osób postanawia zrobić zdjęcia lub nagrać film z tej niecodziennej sytuacji, a później opublikować wszystko w internecie. Jak podkreślają eksperci, takie postępowanie pomaga jednak wrogowi.

- Robimy tymi zdjęciami Ukrainie i nam ogromną krzywdę. Zdjęcia, które udostępniamy, mają metadane, które mówią o lokalizacji kolumny i o której godzinie była - mówi dr Maciej Kawecki, prezes Instytutu Lema i prorektor WSB w Warszawie.

Dodatkowo jak zauważa Kawecki, materiały udostępniają stan techniczny wojsk, a nawet numery rejestracyjne. Ujawniają tak nasze plany obronne i rozlokowanie sprzętu wojskowego innemu wywiadowi.

Cały czas musimy mieć świadomość, że nasze zdjęcia lub filmy przedstawiające ruchy wojsk mogą być wykorzystywane w złym celu. Nie udostępniajmy takich treści w mediach społecznościowych!

Przeczytaj też: Koniec z darmowym parkowaniem. Lotnisko Zielona Góra - Babimost wprowadza opłaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u