Obywatele Ukrainy jadą na wojnę. Trwa zbiórka sprzętu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

26 luty 2022
Autor: 
Obywatele Ukrainy jadą na wojnę. Zbiórka sprzętu w Zielonej Górze Redakcja

Wojna na Ukrainie. Mężczyźni z województwa lubuskiego wyruszają walczyć. W Zielonej Górze trwa m.in. zbiórka wyposażenia wojskowego i apteczek. Możesz pomóc!

Obywatele Ukrainy, którzy mieszkają i pracują w Zielonej Górze oraz okolicach wracają bronić ojczyzny. Pierwsza grupa mężczyzn już pojechała, natomiast kolejni zbierają się do działań.

Zbiórka dla obywateli Ukrainy

Wczoraj na parkingu przy ulicy Energetyków w Zielonej Górze chętni mogli dostarczyć potrzebne przedmioty. Ludzie przekazali m.in. wyposażenie wojskowe w postaci hełmów, kamizelek kuloodpornych lub mundurów. Nie brakowało także leków, apteczek, namiotów oraz pakietów odzieży termoaktywnej.

Cały czas potrzebne jest wyposażenie wojskowe, ale również karimaty, plecaki, ciepłe śpiwory, lornetki oraz latarki. Przyda się również liofilizowane jedzenie, bidony i kuchenki turystyczne.

Dziś kilkadziesiąt wolontariuszy poświęciło swój wolny czas, aby posortować pierwsze przedmioty i spakować je w kartony. Jednocześnie chętni mieszkańcy cały czas przekazują kolejne rzeczy, które z pewnością przydadzą się podczas walk na Ukrainie.

Rzeczy można przekazać w Związku Ukraińców w Polsce przy ul. Ignacego Krasickiego 25 w Zielonej Górze w godzinach 10:00 - 20:00. Tak samo będzie jutro, 27 lutego.

Zielonogórska firma wspiera akcję

W działania pomocowe zaangażowała się już m.in. firma LCL Spedition. Przedsiębiorstwo udostępniło swój magazyn na wszystkie przedmioty, które napływają od darczyńców.

- Udostępniamy miejsce na magazynie i służymy pomocą logistyczną. Obecnie udostępniamy jedną rampę, ale możemy tę przestrzeń powiększać. Pierwszy transport jest już w drodze - mówi Tymoteusz Górski z LCL Spedition.

Przeczytaj też: Nie publikuj zdjęć i filmów przedstawiających żołnierzy! "To cenne informacje dla wroga"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u