Strażacy z OSP Koźla przekazują wóz gaśniczy na Ukrainę. To wyjątkowy gest (FILM)

01 marzec 2022
Autor: 
Strażacy z OSP Koźla przekazują wóz gaśniczy na Ukrainę Redakcja

Pomoc dla Ukrainy napływa z różnych stron. W akcję włączyli się też druhowie z OSP Koźla koło Zielonej Góry. Strażacy przekazują samochód gaśniczy swoim kolegom po fachu.

Inwazja Rosji na Ukrainę spowodowała, że miejscowi strażacy nieustannie walczą z wieloma pożarami. W obliczu ataków wojennych część wyposażenia ulega uszkodzeniu, a kolejnego sprzętu po prostu brakuje.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Wszystko po prośbie ukraińskich strażaków. W akcję zaangażowali się funkcjonariusze PSP i ochotnicy z całej Polski.

Pomoc dla Ukrainy - Strażacy przekazują samochód gaśniczy

Obojętni na apel nie pozostali m.in. strażacy z OSP Koźla (gmina Świdnica). Druhowie oprócz wyposażenia w postaci ubrań specjalnych czy węży pożarniczych postanowili przekazać swój średni samochód gaśniczy na podwoziu marki Star.

- Samochód został skarosowany w 2008 roku. Wyposażony jest w autopompę i zbiornik o pojemności 2500 litrów wody. Głównie wykorzystywaliśmy go do pożarów. Jest używany, ale w pełni sprawny - informuje Karol Równicki, członek zarządu OSP Koźla.

"Solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy"

Ochotnicy podkreślają, że przekazywany samochód został wcześniej zakupiony ze środków własnych OSP. - Wóz wraz z wyposażeniem ma wartość ponad 40 tysięcy złotych. Moglibyśmy go sprzedać i kupić nowy sprzęt, ale solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy - mówi Amadeusz Januszewski z OSP Koźla.

Dziś, 1 marca, wóz strażacki pojechał do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze. Stąd już niebawem powinien wyruszyć w dalszą drogę na Ukrainę.

Przypomnijmy, że OSP Koźla posiada obecnie dwa średnie samochody gaśnicze. Ponadto na wyposażeniu ochotników znajduje się 27-metrowa drabina mechaniczna oraz samochód kwatermistrzowski.

Przeczytaj też: Pożar w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zapaliła się sadza w kominie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u