Wojna na Ukrainie. Uczniowie z Zielonej Góry robią siatki maskujące (ZDJĘCIA)

04 marzec 2022
Autor: 
Wojna na Ukrainie. Uczniowie z Zielonej Góry szyją siatki maskujące Fot. Karolina Kamińska

Wojna na Ukrainie. Ludzie jadą z Polski, aby walczyć na Ukrainie. Trwają zbiórki, a Zespół Szkół Specjalnych w Zielonej Górze robi dla nich siatki maskujące.

Wielu obywateli Ukrainy, którzy mieszkali i pracowali w Zielonej Górze oraz okolicach wrócili już bronić ojczyzny. Do działań cały czas zbierają się jednak kolejne osoby. W mieście ruszyła m.in. zbiórka sprzętu wojskowego, o której pisaliśmy w artykule "Obywatele Ukrainy jadą na wojnę. Trwa zbiórka sprzętu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)"

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 Zielona Góra - pomoc dla Ukrainy

W działania pomocowe włączyli się również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze. Społeczność szkolna tworzy siatki maskujące, które przydadzą się na polu walki. Do ich przygotowania wystarczą np. stare ubrania w kolorach brązowych i zielonych oraz siatki ogrodowe lub stare siatki sportowe.

- Uczymy nasze dzieci, że warto jest pomagać. Wystarczy tylko trochę czasu i pracy. W akcję zaangażowali się również nauczyciele - podkreśla Marta Roesler, nauczycielka ZSS nr 1.

Siatki maskujące trafią do Związku Ukraińców przy ul. Ignacego Krasickiego 25 w Zielonej Górze. To właśnie tutaj zbroją się osoby, które wyruszają bronić Ukrainy.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Koźla przekazują wóz gaśniczy na Ukrainę. To wyjątkowy gest (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u