Focus Mall Zielona Góra otworzył punkt zbiórki dla Ukrainy. To kolejne miejsce w mieście

04 marzec 2022
Autor: 
Focus Mall Zielona Góra otworzył punkt zbiórki dla Ukrainy Redakcja

Zbiórka dla Ukrainy Zielona Góra. Focus Mall to kolejne miejsce w mieście, gdzie można zostawić dary dla naszych wschodnich sąsiadów. Punkt ruszył 3 marca.

Trwa dziewiąty dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Wiele miast znajduje się pod nieustannym ostrzałem. Wojska nadal nie przebiły się jednak przez twardy opór Ukraińców między innymi w Kijowie i Charkowie. Mimo to w setkach miejscowości cały czas giną niewinni ludzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Zbiórka dla Ukrainy Zielona Góra

Polacy solidaryzują się z obywatelami Ukrainy, dlatego w całej Polsce prowadzone są zbiórki darów na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Do akcji włącza się też Focus Mall Zielona Góra. Galeria we współpracy ze Stowarzyszeniem Warto Jest Pomagać uruchomiła w czwartek, 3 marca, kolejny punkt zbiórki.

- W tym trudnym czasie pomoc humanitarna jest istotnym elementem wsparcia ofiar wojny. Zarówno dla tych, co pozostali w Ukrainie, jak i dla tych, którzy są już w Polsce - mówi Anna Łukasiewicz, Specjalista ds. Marketingu Focus Mall Zielona Góra.

Na poziomie 0 postawiono już oznakowane kosze na dary. Najpilniejszą potrzebą są obecnie karimaty, koce termowaktywne, apteczki pierwszej pomocy, opatrunki hemostatyczne oraz latarki. W punkcie można oddać również np. proszki do prania, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki papierowe, a także żywność z długim terminem do spożycia.

Przeczytaj też: MZK Zielona Góra dla obywateli Ukrainy. Uchodźcy mogą jeździć za darmo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u