Lubuskie: Minuta ciszy dla strażaków z Ukrainy. "Osiemnastu oddało swoje życie" (ZDJĘCIA)

20 marzec 2022
Autor: 
Lubuskie: Minuta ciszy dla strażaków z Ukrainy

Minuta ciszy dla strażaków. Dziś strażacy z całej Polski oddali hołd swoim kolegom po fachu, którzy zginęli w trakcie wojny na Ukrainie.

Wojna na Ukrainie trwa już od 25 dni. Od tego czasu na obiekty wojskowe, jak i cywilne spadają pociski rakietowe. Mimo wszystko obywatele Ukrainy cały czas się bronią - armia rosyjska nadal nie przejęła Kijowa. Jak informuje agencja Reuters, w wyniku militarnych starć zginęło już co najmniej 19 tysięcy osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Minuta ciszy dla strażaków

Dziś w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz remizach Ochotniczych Strażach Pożarnych na terenie Polski uczczono minutą ciszy bohaterskich strażaków z Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w trakcie wojny. To reakcja na apel nadbryg. Andrzej Bartkowiaka, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

- Ukraińscy strażacy prowadzą działania ratownicze pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną. Niestety, osiemnastu strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy - informuje bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik KG PSP.

Polscy strażacy podkreślają, że stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji. Jednocześnie deklarują solidarność oraz wsparcie wszystkim obywatelom Ukrainy.

Przeczytaj też: Mieszkańcy Nowej Soli kupili karetkę dla Ukrainy. Pojazd jest już na wschodzie (ZDJĘCIA)

Fot. Komendy Miejskie i Powiatowe PSP w Lubuskiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u