Mieszkańcy Nowej Soli kupili karetkę dla Ukrainy. Pojazd jest już na wschodzie (ZDJĘCIA)

20 marzec 2022
Autor: 
Mieszkańcy Nowej Soli kupili karetkę dla Ukrainy Fot. Park Krasnala

Pomoc dla Ukrainy. Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Nowej Soli zrzucili się na karetkę pogotowia i niezbędne wyposażenie. Dziś ambulans trafił już w rejon Lwowa.

Wojna na Ukrainie trwa już od 25 dni. Od tego czasu na obiekty wojskowe, jak i cywilne spadają pociski rakietowe. Mimo wszystko obywatele Ukrainy cały czas się bronią - armia rosyjska nadal nie przejęła Kijowa. Jak informuje agencja Reuters, w wyniku militarnych starć zginęło już co najmniej 19 tysięcy osób.

Karetki dla Ukrainy z województwa lubuskiego

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim przekazały na Ukrainę po jednym ambulansie. Dziś na wschód trafiła kolejna karetka. To pojazd, który zakupili mieszkańcy i przedsiębiorcy z Nowej Soli.

Ambulans marki Renault będzie służył do transportu osób poszkodowanych w miejscowości Nowy Rozdół (rejon Lwowa). To używany samochód, ale jest nadal w pełni sprawny. Dodatkowo karetka została wyposażona w sprzęt medyczny. Na jej pokładzie znalazły się m.in. dwa defibrylatory, opatrunki, krzesełko kardiologiczne oraz deska ortopedyczna.

- Głównym pomysłodawcą jest Łukasz Mazur Firma Mazbud z Bodzowa oraz Marcin Krempa Firma Kazmar z Nowej Soli - informuje Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Dziś karetka trafiła na granicę w Korczowej, gdzie została przekazana. Stąd pojazd wyruszył w dalszą drogę pod Lwów.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR w Świdnicy pod Zieloną Górą. Mężczyzna dostał zawału serca (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u