Policja z dronem kontrolowała kierowców w Krośnie Odrzańskim. Posypały się mandaty (ZDJĘCIA)

20 marzec 2022
Autor: 
Policja z dronem kontrolowała kierowców w Krośnie Odrzańskim Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policyjny dron w akcji. Mundurowi z Krosna Odrzańskiego działali przy szkole podstawowej. Obserwowali, gdzie zatrzymują się kierowcy, którzy przywożą dzieci.

Lubuscy policjanci coraz częściej korzystają z dronów, które pomagają funkcjonariuszom z Wydziałów Ruchu Drogowego. Gdy tylko operator statku powietrznego ujawni wykroczenie, od razu przekazuje informację do najbliższego patrolu, który podejmuje interwencję.

Drogówka z dronem w Krośnie Odrzańskim

W czwartek, 17 marca, krośnieńska policja po raz kolejny przeprowadziła akcję z użyciem drona. Statek powietrzny obsługiwali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi obserwowali rejon Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Moniuszki.

- Policjanci obserwowali zachowanie kierowców, a w szczególności czy zatrzymują pojazd w miejscu zgodnym z przepisami. Wychwytywano każde naruszenie przepisów ruchu drogowego - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

W trakcie akcji drogówka wystawiła kilkadziesiąt mandatów. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole z użyciem drona.

Przeczytaj też: Lubuskie przekazuje karetki na Ukrainę. Wypełnione sprzętem trafią do Lwowa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u