Pijany kierowca ciężarówki uciekał przed policją w samych skarpetkach...

20 marzec 2022
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki uciekał przed policją w samych skarpetkach... Redakcja

Pijany kierowca ciężarówki uciekał przed policjantami w samych skarpetkach. Powód? Prócz tego, że był pijany, to posiadał przy sobie narkotyki.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 15 marca około godziny 15 na lubuskim odcinku autostrady A2. Dwóch mężczyzn podróżujących w kierunku Świecka zauważyło kierującego pojazdem ciężarowym, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Jechał slalomem na całej szerokości autostrady, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Zaniepokojeni mężczyźni postanowili powiadomić o całej sytuacji policję. Podczas zgłaszania, kierujący samochodem ciężarowym zjechał na pobliski MOP w Chociszewie i zatrzymał się na środku drogi. Jadący za ciężarówką mężczyźni, postanowili wykorzystać moment i dokonać obywatelskiego zatrzymania kierującego ciężarówką. 

Mężczyźni wykorzystali ten moment, podbiegli do kierującego, który po otwarciu drzwi okazał się być kompletnie pijany. Kierujący nie chciał jednak zakończyć swojej jazdy i po chwili gwałtownie ruszył z miejsca oddalając się w głąb parkingu uniemożliwiając mężczyzną skuteczne zatrzymanie. -  sierż. szt. Mateusz Maksimczyk, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Zaistniałą sytuację zauważyło dwóch policjantów, którzy wracali ze szkolenia młodszy aspirant Marek Rzepski z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz sierżant sztabowy Mateusz Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyźni wraz z funkcjonariuszami wspólnie udali się w kierunku, w którym oddalił się kierujący.

- Po chwili na parkingu ujawnili porzucony i zamknięty pojazd. W jego wnętrzu oraz obrębie nie było żadnych osób wiec mężczyźni postanowili dokonać sprawdzenia terenu przyległego. - opisuje sierż. szt. Mateusz Maksimczyk.

Po chwili funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który na nogach miał jedynie skarpetki. Kierowca ciężarówki zaczął uciekać pieszo, jednak nie pomyślał o tym, że teren jest ogrodzony siatką. 

- Przed policjantami skrył się pod rozległymi gałęziami rosnącej na parkingu sosny. Ta oryginalna kryjówka nie umknęła uwadze mundurowych, bowiem nieodpowiedzialny kierowca po chwili zastał zatrzymany. - podaje sierż. szt. Mateusz Maksimczyk.

Nietrzeźwy kierowca uciekał, ponieważ miał przy sobie narkotyki. - Policjanci w wyniku przeprowadzonego przeszukania ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością blisko pół grama suszu roślinnego, policyjny tester wskazał, że ujawniona substancja to marihuana. Przeprowadzone badanie wskazało, że 27-letni kierujący posiada w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. - dodaje sierż. szt. Mateusz Maksimczyk. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Czytaj także - Taksówka zderzyła się z osobówką na skrzyżowaniu w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u