Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

29 marzec 2022
Autor: 
Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy elements.envato.com

W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

Piękna pogoda sprzyja motocyklistom, którzy coraz liczniej pojawiają się na naszych drogach, dlatego zielonogórscy policjanci postanowili jak co roku przypomnieć o ostrożności i to nie tylko motocyklistom, ale także kierowcom innych pojazdów. Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, niestety nie wszyscy są wystarczająco ostrożni i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Dlatego też policjanci wkrótce będą organizować działania w trosce o bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Celem takich działań będzie przede wszystkim zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów.

Niestety policjanci odnotowali już w tym roku kilka zdarzeń z udziałem motocyklistów. W minioną niedzielę, 27 marca w Zielonej Górze na ulicy Wyszyńskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Węgierską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście i doprowadził do zderzenia. Kierujący motocyklem trafił do szpitala – zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Natomiast kilka dni temu, na drodze krajowej numer 27 inny motocyklista zderzył się z samochodem dostawczym – nie zachował odpowiedniej odległości i wjechał w tył pojazdu. Na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach.

Wykroczenia popełniane najczęściej przez kierujących:

Motorowerami:

 • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
 • jazda lewym pasem ruchu
 • nie sygnalizowanie manewrów
 • nie używanie świateł

Motocykami: 

 • zbyt szybka jazda
 • niebezpieczna, ryzykowna jazda
 • jazda za blisko innych pojazdów
 • gwałtowne zmiany pasa ruchu (jazda slalomem między pojazdami)

Pojazdami mechanicznymi:

 •  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
 • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu
 • nie sygnalizowanie manewrów

Artykuł partnera: podinsp. Małgorzata Stanisławska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze

Czytaj także: Pościg w Zielonej Górze. Kierowca staranował policjanta. Padły strzały (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u