Wody Polskie chcą wybudować zbiorniki retencyjne w Zielonej Górze. Gdzie mają powstać? (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2022
Autor: 
Wody Polskie chcą wybudować zbiorniki retencyjne w Zielonej Górze Fot. UM ZG

Urząd Miasta Zielona Góra podpisał list intencyjny ze spółką Wody Polskie. W ciągu dwóch lat na terenie miasta mają powstać dwa zbiorniki retencyjne.

Zbiorniki retencyjne mają za zadanie przejęcie szczytowych opadów deszczu. Dzięki temu woda deszczowa może być magazynowana i w odpowiednim czasie pompowana do systemu kanalizacyjnego. Taki obiekt pozwala między innymi zminimalizować zagrożenia zalewania ulic.

List intencyjny - Urząd Miasta Zielona Góra i Wody Polskie

"Uporządkowanie gospodarki wodami opadowymi poprzez rozbudowę systemu zbiorników na obszarze Aglomeracji Zielona Góra" - tak nazywa się projekt Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Ostatnio list intencyjny podpisali w tej sprawie przedstawiciele zielonogórskiego magistratu oraz WP.

W planach jest realizacja trzech inwestycji. To budowa dwóch zbiorników retencyjnych w obrębie cieku Kanał Myszka Gęśnik oraz na kanale Łącza II. Ponadto zamierza się przebudować rurociąg na cieku Kanał Łącza. Wszystko ma zostać zrealizowane w ciągu 2 lat.

- W ramach realizacji listu intencyjnego strony będą dążyć do przygotowania koncepcji programowo-przestrzennej z założeniami finansowymi, uzyskania wszelkich niezbędnych zgód oraz decyzji potrzebnych do realizacji inwestycji, a także do współfinansowania całego przedsięwzięcia - informuje spółka Wody Polskie.

Przeczytaj też: Remont na DW278. Będzie blokada na trasie Trzebiechów - Sulechów. Ile potrwa?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u