Wielkie sprzątanie w Letnicy koło Zielonej Góry. "Ilość śmieci jest zatrważająca" (ZDJĘCIA)

03 kwiecień 2022
Autor: 
Wielkie sprzątanie w Letnicy koło Zielonej Góry Fot. Sołectwo Letnica

Skrzyknęli się i zaczęli działać. Mieszkańcy sprzątali śmieci w Letnicy (gmina Świdnica). Worki wypełniały się błyskawicznie.

Mieszkańcy wsi Letnica koło Zielonej Góry wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali okolice. Śmieci zbierano w sobotę, 2 kwietnia, między innymi z terenów zielonych, lasku przy blokach oraz okolicach cmentarza. W akcję zaangażowali się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Szklane i plastikowe butelki, puszki, opakowania czy pudełka po papierosach. Do worków trafiało dosłownie wszystko, co szpeciło okolice.

- Worki wypełniały się w błyskawicznym tempie. Zebraliśmy naprawdę dużo. Ta ilość otaczających nas śmieci jest zatrważająca - informuje sołectwo Letnica.

Społeczność podkreśla, że nie akceptuje zaśmiecania okolicy. Już dziś planowana jest kolejna akcja, którą koordynuje sołtyska Małgorzata Jagoda wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie "Wspólna Letnica".

Przeczytaj też: Remont na DW278. Będzie blokada na trasie Trzebiechów - Sulechów. Ile potrwa?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u